تا سن پطرزبورگ

من اینجاییم و چراغم در این خانه می سوزد...

تا سن پطرزبورگ

من اینجاییم و چراغم در این خانه می سوزد...

درباره بلاگ
تا سن پطرزبورگ

از همه شماهایی که اینجا رو دنبال می کنید و وقت میذارید بسیار سپاسگزارم. ببخشید اگر زود به زود نمی نویسم...

۲۵ آبان ۹۴ ، ۱۳:۱۹

دشمن همیشه خودیه

دوست خواهرم که از قضای روزگار کمی هم معلولیت داره، ازدواج کرد! این ازدواج داغ بزرگی بود به دل دوستانش. چرا؟! کاملا روشنه؛ زنان علیه زنان! در ذهن دوستانش که مجرد هستند یک سوال بزرگ شکل گرفته: چرا یه پسر پولدار و خوش تیپ از یه خانواده خوب، باید بیاد یه دختر معلول _ که فقط کمی می لنگه_ از یه خانواده ساکن روستا رو بگیره؟!! این سوال برای اونها بدون جوابه و چون راهی برای رسوندن نظریه خودشون به فرد مورد نظر پیدا نکردند، به خواهرم گفتند به سمیه بگو یه کم به خودش برسه این پسره خیلی بهش سره، یه وقت یه کاری نکنه ولش کنه!!! ما زنها جز خودمون دشمن دیگه ای نداریم. والا بخدا!

۹۴/۰۸/۲۵
7660 ...

نظرات  (۲۲)

وخ خواهرت چطوریه که یکی یه پس گردنی نثارشون نکرده؟ هوم؟
پاسخ:
نمیدونم شاید چون خواهرم به واسطه من خیلی از این آدمها دیده و براش عادی شده:)
شاید این حرف ها از دشمنی نباشه. در واقع تصویر ناامیدکننده ای که از مردها تو ذهن خیلی از ما نقش بسته باعث همچین حرف هایی میشه. یعنی نمی تونیم تصور کنیم الویت مردی ظاهر همسرش نباشه و بعدتر هم با دیدن دخترهای ایشان فیشان سر و گوشش نجنبه. البته این تصور من از مردها نیست اما خیلی دیدم که حتی خودشون خودشونو این جور معرفی می کنن. 
پاسخ:
خیلی دوست دارم فکر کنم اونها چنین دیدگاهی داشتند و انقدر عمیق به داستان نگاه کردند ولی دقیقا قضیه یه حسادت زنانه بوده که فکر کردند چرا طرف ما رو که خوشگلتر و سالمیم نگرفته!!
نمی دونم چی بگم...فقط می دونم عدم تناسب شرایط دو نفر برای ازدواج تو ایران واقعا دردسر سازه!فقط این خانم شانس آورده باشه علاوه بر آقا که بعد از مدتی فیلش یاد هندوستان نکنه،خواهر شوهر و مادر شوهرش اجازه زندگی کردن بهش بدن!چون اصولا  در ایران مرد خدایی است که از آسمان نزول کرده است !
پاسخ:
اتفاقا شانس آورده چون خواهر شوهر نداره و مادر پسره خودش این خانوم رو برای پسرش پسندیده:)
زنان علیه زنان واقعا عبارت برازنده ای هست. حسادت زنانه در عین دوست داشتنی بودن می تونه از صد تا سلاح اتمی هم مخربتر باشه. تو مراودات اخیر به وضوح و روشنیِ خورشیدِ وسطِ ظهرِ آسمونِ صاف دیدم که هیچ لذتی برای اکثریت زنان بالاتر از این نیست که به عنوان یک  سوگلی جدید جای زنهای قبلی رو پیش یک مرد بگیرن و از اون طرفم هیچ عذابی بالاتر از این براشون نیست که ببینن زنی که از نظر (ـِ احمقانۀ) خودشون استحقاق کمتری نسبت به خودشون داره مورد توجه عشقی قرار گرفته که اونا حق خودشون می دونستن.. اشتباه هم نشه نگین چه خودشون مردا رو آدم حساب کرده این شهاب. اتفاقا نکتۀ درد آور همینه که برای زنها شکست دادن صرفِ یک زن دیگه خیلی با اهمیت تره تا تحفه بودن همون مرد!!!!
وگرنه بدیهای ما مردای حیلت ساز هم به جای خود که حتی خیلیهامون از این حسادت کلاغها در جهت ربودن پنیرشون در پای درختی در راهی استفاده کردیم!

پبنوشت: در مورد بوالهوس بودن مردا نمی خوام قضاوت کنم. ولی در مورد صرف رابطۀ عاطفی با افرادی که معلولن من خودم تجربه شو داشتم. و بله خسته هم شدم دلیلشم این بود من نابتر و جوشان تر از محبتی که تو قلب این فرشته های آسمونی هست رو حتی درصدیش رو تو انسیان زمینی ندیدم. پسری که دوست من بود به جرأت می گم قدر دو یا سه تا دوست دختر تو چند ماهی که دوست بودیم به من محبت ناب و خالص ارائه داد (واقعا محبت ناب ها!) و البته همون قدر هم نیاز بود من محبت و توجه متقابل بکنم. و چون ذاتا آدم مهربونی نبودم خب انرژی گیر بود برام و بعد یه مدتی واقعا خسته شدم و کم آوردم جلو همه محبتاش. طبق تجربۀ من عشق ناب فرشته های آسمونی آدم آسمونی هم می طلبه وگرنه بار امانتیه که گردون نیارد تحمل!
پاسخ:
خب من در مورد قسمت دوم کامنتت خیلی حرف دارم ولی کوتاهش می کنم. بله راست میگی. بعضی از ما معلولین برای حفظ رابطه هامون خیلی زیاد مایه میذاریم چون یه نقص داریم که می خوایم با خوبی بیش از حد و افراطی اون رو بپوشونیم و این ظرفیت زیادی را از طرف مقابل طلب می کنه. حالا فکر کن اگه این فرد معلول دختر یا زن باشه چقدر بیش از توانایی جسمیش باید تلاش کنه و بدبختانه بیشتر وقتها هم این تلاشها ندیده گرفته میشه.
مرسی از تو که این همه شعور داری شهاب...
همیشه پای یک زن در میان است !!!
نمیدونم چرا هر چی میخوریم از هم جنسامونه! اخع چرا ؟؟؟

پاسخ:
دلیلش رو باید در فرهنگی که توی جامعه مون هست جستجو کنیم. فرهنگی که باهاش بزرگ شدیم.
پیشونی کجا میشونی.
پاسخ:
آره خب تقدیرم مهمه!
۲۶ آبان ۹۴ ، ۰۹:۴۸ آلبرت کبیر
من از این سیستم خانوما سر در نیاوردم هیچ وقت :|
پاسخ:
خیلی پیچیده ست لامصب:)
چرا زن ها اینطوری ان اخه؟!
یعنی خودشون هم دارن این باور و رسم غلط رو بیشتر رشد میدن که مردها به ظاهر زن ها بیشتر باید کار داشته باشن
قطعا اون مرد چیزی در وجود زن دیده که این معلولیت اصلا به چشمش نیومده.
واقعا که به همه چیز کار دارن مردم.
پاسخ:
ما زنها گاهی نخواسته و ندونسته این کارها رو می کنیم چون با فرهنگ اشتباه بزرگ شدیم.
خوش اومدید:)
امان از مردم که دماغشونو همه جا فرو می کنن!
پاسخ:
بله امان از دماغ مردم که همه جا هست:/
به نظر شما این فرهنگ درست میشه؟؟؟
راستش....یاد حرف پدربزرگم افتادم، وقتی فهمید نامزدم سرطان داره بهم گفت نمیخوای در تصمیمت تجدید نظر کنی؟
اون حرف مانند پتک توی سرم فرود آمد....
دیروز ششمین سالگردش بود :(
الهی بمیرم، با کلی آرزو رفت....
از بحث منحرف نشیم، متاسفانه این فرهنگ بدجوری ریشه دوانده. ما مردها هم یه جورایی یه جاهایی به این نوع حسادتها کمک میکنیم.اگه اکثریت مردها (و زنها) معیارهای درست رو در روابطشون میدیدند، اینطور نمیشد، که حالا که یکی این کارو کرده اینقدر به چشم بقیه بیاد.
پاسخ:
ما قطعا هر کدوممون از خودمون شروع کنیم ممکنه سالهای بعد فرهنگمون تغییر کنه و نسلهای بعد نگرش ما رو نداشته باشند. خدا رخمتشون کنه و به شما هم سلامتی بده که انقدر منطقی رفتار کردید.
بله متاسفانه معیار آقایون البته به جز یه عده، ملاکهای ظاهریه و سطحیه. خدا رو شکر که دوستان ما افرادی مثل شما هستند. فرهیخته و منطقی:)
در جواب برنا: اتفاقا مردها اینجور عشقهای ماورایی زیاد دارن خیلی هم زیاد دارن. و دقیقا کامنت صبا خانم مطرحه اینجا. اینجا هم پای زنان بر علیه زنان مطرحه و شک نکن اولین کسی که این عشق رو در نطفه میکشه و خاموش میکنه خار و مادر پسر هستن. برا همینه شما به چشم نمیبینی و فکر میکنی پسرها کم با این معیارها عاشق میشن :)
اتفاقا یکی از معضلات بزرگ مردهای ایرانی همینه که سلیقه ی خواهر و مادر و حتی عمه و خاله ی داماد خیلی پررنگتر از خواسته ی واقعی مرد هست.
و با این کامنت خانم صبا در واقع یاد اون افتادم که میگن امریکایی ها به زن دارن یه دوست دختر. زنشونو بیشتر دوست دارن. فرانسویها یه زن دارن یه دوست دختر. دوست دخترشونو بیشتر دوست دارن. ایرانیها یه زن دارن یه دوست دختر مامانشونو بیشتر دوست دارن :))))
همه زیبایی و دوست دارن, این غیر قابل انکار 
 ولی اخلاق خوب میتونه کاستی و بدن و چهره رو جبران کنه ولی کاستی اخلاق با هیچ ظاهر خوبی جبران نمیشه اونم وقتی بحث یه عمر وسطه
و این حسادت های زنانه و محبوب بودن زنان زیبا به نظرم ربطی به ایران و اروپا و امریکا نداره ,جهانیه
اصن معروفه که مرد با چشماش عاشق میشه و زن با گوشاش
ولی این دخالت های دوست و اشنا مختص ایران و ایرانیه که همه این حق و به خودشون میدن که تو زندگی بقیه دخالت کنن حالا به هر عنوانی , این نقص فرهنگی پاسخ:
بله این دوست خواهرم اخلاق و پشتکار زیادی در کارهاش داره و شاید هم به خاطر این مورد توجه قرار گرفته باشه:)
آقای شهاب پسرای ایرانی به شدت بچه ننه هستن:))))
از اون سمت متاسفانه دخترایی هستن که خیلی راحت به پسرا سرویس عاطفی میدن.اینه که پسره به خودش می گه چرا زحمت بکشم تا ویژگی های بهتر و بیشتری به شخصیتم اضافه بکنم.الان اراده بکنم دخترا بهم توجه می کنن،دلسوزی می کنن،هورا می کشن!اینه که آقایون روز به روز لولشون پایین تر میاد و بالاتر نمی ره:)))
از به روز شدن وبلاگت که مطلع نمیشم، باید پاشم بیام سر بزنم و ببینم تازه برامون چی نوشتی! اغلب حرفم نمیاد. ولی این پستت ناراحتم کرد، کاش میشد کمک شون این همه افکار مسموم رو بالا بیارن یه جا و تمومش کنن! چه قدر بعضیا سه نقطه هستن :/
پاسخ:
بله منم دقیقا همین مشکل رو با بلاگفا دارم ضمن اینکه کامنتهای ما رو با آدرس قبول نمی کنه بهرحال از اینکه برای خوندنم مثل قبل وقت میذاری خیلی ممنونم:) :*
بله بعضی ها زیادی سه نقطه اند...
براش خوشحالم.
و برای اون مثلا دوست ها هم ارزوی شفا دارم.
پاسخ:
ما هم همگی براش خوشحالیم:)
مرسی از مهربونیتون بهار جان
بعضی ها بای دیفالت بیشعور هستن عزیزم. خودت را درگیر حرف هاشون نکن. از کوزه همان تراود که دراوست.
پاسخ:
بله متاسفانه:/
آره این یه واقعیته....
پاسخ:
واقعیت تلخ:/
مشکل تربیتیه...خانواده و جامعه ای که توش بزرگ شدن، بودن و هستن...بایدم نتونن درک کنن...

پیش منم بیاین؛ اگه خوشتون اومد تبادل داشته باشیم، منکه میخوام ^_^

اینستاگرامم: @shixon_world
پاسخ:
بله تربیتی هم هست.
۲۹ آبان ۹۴ ، ۱۷:۱۰ آلبرت کبیر
فراتر از اون حتی :|
پاسخ:
دقیقا:)
سلام
من گاهی به دخترهای  فکر میکنم که سالمن و همسر مردهای معلول و یا حتی عقب افتاده میشن
پاسخ:
و درصد دخترهایی که به هر دلیل این کار رو می کنند خیلی بیشتر از آقایونه متاسفانه!
قشنگ بود؛ نمیشد کامنت نذارم.
الآن منم باید مث نفرات بالا بگم" حق با توعه" یا " واقعا که" یا " موش بخورتشون" و اینا..
اما سوال داشتم؛ چرا؟ زنان بر علیه زنان از کی شروع شد؟ از کجا؟


پاسخ:
اگه منظورتون عنوانه که باید بگم من عنوان و ایده این شعار رو از وبلاگ "خرمالوی سیاه" به امانت گرفتم.
مرسی بابت کامنتتون
کاش حداقل کمی در حق خودمون مهربان باشیم
پاسخ:
واقعا ای کاش...